Dětský příkrm – špenát s bramborem a vejcem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Dětský příkrm – špenát s bramborem a vejcem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
  • do 20 minut
  • od 5. měsíce

Recepty pro miminka berte prosím pouze jako inspiraci. Každé miminko je jiné, jinak reaguje na příkrmy a je pouze na vás jak si každý recept přizpůsobíte.

Moje Viktorie naštěstí všechny potraviny snáší bez problému, žádná alergie se u ní zatím neprojevila, vše jí moc chutná, takže můžu experimentovat a s recepty se s vámi podělit.

Na doporučení pediatričky jsem s příkrmy začala od ukončeného 4. měsíce. Obědové kojení jsem postupně nahradila příkrmy (ze začátku jsem dokojovala, ale asi jen týden).

První 2 týdny jsem zkoušela různé druhy zeleniny a pak i přílohy (brambory, rýže, těstoviny), po 14 dnech jsem začala přidávat i maso a ryby. 1/3 vaječného žloutku přidávám 1x týdně ve dnech, kdy není maso.

Ovocné příkrmy jsem začala přidávat k dopolednímu kojení od ukončeného 5. měsíce a k odpolednímu kojení od ukončeného 6. měsíce.

Ingredience na 1 porci

  • 100 g špenátového protlaku
  • 3 malé brambory
  • 1 vaječný žloutek
  • 1 lžíce másla
  • 2 lžíce hladké mouky

Postup přípravy

Ingredience

Než se pustíte do přípravy, přesvědčte se, že máte opravdu všechny ingredience 😉

Uvařte vejce natvrdo

Vložte vejce do hrnce se studenou vodou, přiklopte pokličkou a pozvolna přiveďte k varu. Poté vařte 10 minut. Po 10 minutách vodu slijte, vejce zalijte studenou vodou a nechte odstát.

Uvařte brambory

Brambory oloupejte, nakrájejte na malé kousky (čím menší, tím rychleji se uvaří), vložte do srudené vody a uvařte (cca 7 až 10 minut).

Připravte jíšku

Na středním plameni nechte rozpustit lžíci másla, přidejte dvě lžíce hladké mouky, promíchejte a odstavte.

Připravte špenát a máte hotovo 😉

Na středním plameni nechte zahřát špenátové pyré, podlejte ho trochou vody, pak přidejte dvě lžíce hotové jíšky a promíchejte. Přidejte brambory a uvařený vaječný žloutek. Vše rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Lucie Fišerová

Lucie Fišerová

Holka, co má ráda kočky, cestování, sport, vaření, jídlo a pití. A taky svojí dceru a manžela ;) Na Instagramu najdete moje recepty pod hashtagem #luckachef.